Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A tömegmédia – akaratán kívül – nagy szívességet tett a szétszakított s szétfejlődő magyarságnak.
„A valóságshow-k, celeb- és sztárcsináló műsorok nyilvánvaló végkimenetele – a totális agyhalál. A média a kulturális határokat sem ismerő világtőkétől unszolva mégis egyre nagyobb dózisban zúdít ránk effajta szemetet. A profit realizálásának elvtelen eszközei ellen rugódozni nem érdemes. Az öntudatos fogyasztó csömörében úgyis kihajítja a mágikus fekete dobozt, s elkezd gondolkodni, szeretni, tartalmasan élni. Addig is, amíg a kormányzat merész és távlatos nemzetépítését a civil szféra – némi fáziskéséssel – visszaigazolja, pásztázzuk kicsit a jelenség szebbik orcáját.
Először lássuk be, hogy a trianoni utódállamok a szennyesládába gyömöszölhették a világ kíváncsi tekintete elől a magyar kisebbségek megerőszakolásának mocskos lepedőit. Tehették. Amíg az elektronikus média mindenható hatalommá nem vált. Előtte nem remélhettük, hogy statisztikai módszerekkel lehetséges lesz még kimutatni a nemzeti mivoltukból kivetkeztetett, tudathasadásos zombilényeket. Noha sokan mégis megmaradtak magyarnak, legalább nyomelemekben (viselet, étkezési szokások, széki muzsika): mint a harmadik generációs amerikás cserkészek, akik nemrégiben vitték színre – könnyes katarzisban – az István a királyt… Ők a veszendőbe ment anyanyelvet pentaton melódiák szeretetével igyekeztek pótolni.
Hol lehetne felmagasztalni az élet kifinomult értékvilágától idegen televíziós mega hatóerőket? (Ismerve a „túlnan” is fogható, ám a destrukció magasiskoláját jelentő Heti hetes felfoghatatlan népszerűségét.) Nos, való igaz, a Duna Tv hozta képbe itthon a bácskai hegedűvirtuóz Lajkó Félixet, ám a betelefonálós, profitnyerő ki-mit-tudoknak köszönhetjük a túl-magyar világból Vadkerti Imrét – Koppányt; a mesemondó Utasi Árpit; a tengerentúli Király Viktort; a mezítlábas Rúzsa Magdit. De ne feledjük a szárnyakra kelt Gáspár Lacit, Caramelt és Oláh Ibolyát sem! A tömegmédia tehát – akaratán kívül – nagy szívességet tett a szétszakított s szétfejlődő magyarságnak: egységes nemzeti médiapiacot teremtett az átkosban zavaróállomásokkal is kuszált Kárpát-medencében.”